Fondöten Seçimi: Cilt Tipine Göre Fondöten Nasıl Seçilir?

Doğal görünümlü ve kusursuz bir makyaj için ten rengine göre fondöten seçimi oldukça önemli. Peki, cilt rengine uygun bir fondöten seçmek için hangi adımları izlemelisin?

1. Cildine Uygun Olabileceğini Düşündüğün Tonları Seç

Cilt rengine göre fondöten seçimi yapabilmen için öncelikle cildine uygun olabileceğini düşündüğün fondöten tonlarını belirlemelisin.

2. Fondöteni Yüzünde ve Boynunda Uygula

Seçtiğin fondötenleri bir fondöten fırçası yardımı ile yanaklarından boynuna kadar uygulamalısın. Yüzünün ve boynunun tonları farklı olabileceğinden fondöten seçiminde boynunun tonuna uygun olan ürünü tercih etmelisin.

3. Aynı İşlemi Diğer Fondötenler İçin de Uygula

Cilt rengine uygun olduğunu düşündüğün diğer tonları da sürdüğün fondötenin yanına uygulamalısın. Böylece hangi fondötenin sana en uygun olduğunu daha net bir şekilde görebilirsin.

4. Boyun ve Yüz Renginin Eşitlenmesi Önemli

Fondöten seçiminde püf nokta; almak istediğin fondötenin, boynunun rengiyle yüzünü eşitlemesidir. Yani seçtiğin fondöten boynuna göre ne açık ne de koyu bir tonda olmalı. Hangi fondöten tonunun senin için doğru olduğuna karar verdikten sonra fondöteni bir fırça yardımıyla tüm yüzüne uygulayarak seçiminin sağlamasını yapabilirsin.

Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER
  En Yeniler
  En Çok Satanlar
  En Düşük Fiyatlılar
  Filtreler
  Ürün
  VEYA
  ÜRÜN DETAYI
  YORUMLAR
  BU ÜRÜN
  DENEYENLER NE DİYOR?
  Diğer 0 yorumu incele
  Kuponlarım
  Adres Bilgilerim
  Yorum
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Durum
  *SMS iptali için 3347 RET FLR yazarak mesaj gönderebilirsin.SMS ve e-posta tercihlerini değiştirmek istiyorsan 0850 333 0 319 nolu çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsin.
  SIRALAMA
  DİĞER
  Flormar ürünlerinde ara...
  KATEGORİLER
  Sepetim
  Ürün